Boschveld Beweegt is de naam van het wijkplan voor de buurt Boschveld in 's-Hertogenbosch.

Deze website is een gemeenschappelijk initiatief van BrabantWonen, Zayaz Gemeente 's-Hertogenbosch en OBB wijkraad.

Deze site bevat informatie over activiteiten en ontwikkelingen in de buurt.

Home BrabantWonen Gemeente OBB Zayaz Wijkplan

Agenda

BBS-Wijkpein

Boschveld

Buurtkrant

Copernikkel

Documenten

Geschiedenis

Links

Nieuws

Ondernemersnetwerk

Veemarktkwartier

Vlekkenplan

Werkgroepen

Oude site

Nieuwsbericht

Bossche Bespaarteam van start.
16 Oct 2022, 17:36:47

Het bespaarteam geeft adviezen over energiebesparing en helpt waar mogelijk met aanbrengen besparingen.
Fotograaf: © Gemeente


In de week van 10 oktober is in onze gemeente het Bossche Bespaarteam van start gegaan. Het team gaat bij mensen thuis langs en heeft inmiddels de eerste huisbezoeken afgelegd in meerdere wijken. Inwoners die energietoeslag krijgen of in een huis wonen met een laag energielabel nodigen we gericht en actief uit om een afspraak met het team te maken. De inzet van het Bossche Bespaarteam is onderdeel van een bredere aanpak. Met deze aanpak gaan we de stijgende energiekosten tegen. Juist voor de mensen die deze hulp het hardst nodig hebben.

Het bespaarteam bestaat uit een klusser en een energiecoach van Eerste Hulp Bij Geldzaken (EHBG). De klusser brengt tijdens een huisbezoek direct kleine energiebesparende maatregelen aan die in die woning het beste werken. Denk aan radiatorfolie, deurborstels en LED lampen. De energiecoach geeft financieel advies. Bijvoorbeeld door mee te kijken naar het contract met de energieleverancier, het energieverbruik en de mogelijkheden om energie te besparen.

Wethouder Mike van der Geld (energietransitie):
"Het is belangrijk dat we zo snel mogelijk zo veel mogelijk huizen verduurzamen. Zolang nog niet iedere woning verduurzaamd is, zijn initiatieven zoals het Bossche Bespaarteam enorm van belang. Ik ben daarom ook blij te horen dat de eerste huishoudens zich goed geholpen voelen door het bespaarteam. Mensen voelen zich gehoord en vinden het fijn dat er de tijd voor ze wordt genomen. Ook horen we goede reacties over het feit dat er direct energiebesparende maatregelen worden aangebracht. Daar doen we het voor."

Wethouder Marianne van der Sloot (bestaanszekerheid):
"We zien en horen de signalen dat een groter wordende groep inwoners moeite heeft met het betalen van de energierekening. Dat baart ons zorgen. Vanuit de gemeente doen we hierin wat we kunnen. Denk daarbij aan goede begeleiding bieden en met oplossingen komen. Dat gebeurt door inwoners inzicht te geven, de samenwerking op te zoeken en perspectief te bieden. Het Bossche Bespaarteam is daar een goed voorbeeld van, dat precies dit doet. Het is goed om te merken dat de eerste huishoudens hier positief op reageren."

Er is al wel veel belangstelling voor dit bespaarteam. Het nu aanmelden kan betekenen dat het enige tijd duurt voordat u geholpen wordt.





Auteur: Gemeente
Bron: Gemeente




Documenten

02-Sep-23Buurtkrant Boschveld september 2023
30-Jun-23Buurtkrant Boschveld juni 2023
25-May-23Buurtkrant Boschveld mei 2023
30-Mar-23Ambitiedocument Bosch Centraal: Slim, Gezond en Gastvrij.
17-Mar-23Buurtkrant Boschveld maart 2023
26-Jan-23Buurtkrant Boschveld januari 2023
17-Nov-22Buurtkrant Boschveld november 2022
22-Sep-22Buurtkrant september 2022
14-Jul-22Buurtkrant Boschveld juli 2022
04-Jul-22Verslag Boschveldoverleg 30 mei 2022

Meer documenten


Nieuwsberichten

25-Sep-23Burendag in Boschveld
14-Aug-23Aan de slag voor een groene en schone buurt
31-Jul-23Steunpunt Belastingdienst bij Weener XL
09-Jul-23Weener XL en Oude Vlijmenseweg in gebruik
07-Jul-23Feestelijke vijfde editie van Boschveld Live
03-Jul-23Boschveld Live op dinsdag
26-Jun-23Corporaties gaan samen werken in nieuw portaal
26-Jun-2337 woningen Vlek 21 in de verhuur
14-Jun-23Oude Vlijmenseweg krijgt vorm
10-Jun-23Plaatsen van zwembadje in openbare ruimte aan regels gebonden

Meer nieuws





© 2007 - 2023 Alle rechten voorbehouden   ※   Ontwerp De Vrije Letter   ※
info@boschveldbeweegt.nl
Disclaimer
Uit onderzoek is gebleken dat donkere achtergronden beter zijn voor uw ogen